Власні розробки

Розробки уроків

1.План-конспект інноваційного уроку з фізичної культури.
2.Конспект уроку з природознавства на тему: "Які культурні рослини вирощують у твоєму краї?"
3.Конспект уроку. Скринька казок народів світу.Російська казка "Міньба"(уривки).Літературне читання 2клас.
4.План-конспект уроку з фізичної культури.Школа м’яча (баскетбол)".











План-конспект інноваційного уроку з фізичної культури


Тема:  Школа м’яча.

Задачі уроку:

                Забезпечити розширення уявлення учнів про вплив фізичних вправ на особистість та її потенційні здібності.
                Продовжувати розширення рухового досвіду учнів, вдосконалення навичок життєво необхідних рухових дій, використання їх у повсякденній та ігровій діяльності.
Інвентар і обладнання:
                м’ячі різні – класокомплект;
                картки із завданнями інтерактивного змісту.
Місце проведення уроку: спортивний зал школи.

Час проведення: 40 хвилин.

Вчитель: Якімова К.М.

Хід уроку

Частини уроку
Назва структурного компоненту уроку
Тривалість
Максимальні показ
ники
Організаційно-методичні вказівки
  І.
Вступна
1.  Оргмомент.
Вимірювання пульсу.
  






2. Дихальна вправа «Вушка»


2 хв.







12р





  






23\25
(за 15с)




















Вибір дитиною зручного місця.Діти виміряють пульс самостійно.
Вчитель перевіряє і корегує
нагрузку під час уроку.





Початкове положення: стоячи,
ноги на ширині плечей. Робимо невеликий нахил голови
в вправу сторону одночасно з видихом через ніс. Повторюємо
те ж саме в ліву сторону. При виконанні вправи потрібно
дивитися вперед, похитуючи головою. Вдихи потрібно
робити одночасно з рухами.
При видиху рот широко не відкривати.
ІІ.
Підготовча
1. Розминка з фантазією:

 

 

«Фізкультурний диктант»

 



6хв
26/29









Вибір дитиною зручного темпу, способу для індивідуальної роботи; прояв власного рухового досвіду.

Лідер пропонує дітям виконувати деякі вправи, називаючи лише умовні поняття:

-«м’яч не літає й не падає»;
-«м’яч літає, однак не стрибає»;
-«м’яч літає, стрибає, однак не котиться»;
-«м’яч літає, стрибає, котиться, однак ви стоїте на місці»;
-«м’яч літає, стрибає, котиться, ви переміщуєтеся» тощо.

ІІІ. Основна
1.Граємося розвиваємося














2.Руховий марафон
10хв















16хв
39/35















43/36
-        Одноосібно. Набивання м’яча. На місці, вперед, назад, вліво, направо.
-        У парах. Одночасна передача м’яча в повітрі.
-        У парах. Одночасна передача м’яча в повітрі і на підлозі.
-        У парах Одночасна передача і набивання м’яча крокуючи вперед, назад(ускладнюючи самостійно).
-        Одноосібно. Набивання м’яча «не об підлогу».

Під ритмічну музику. Розбитися на пари. По станціям(на кожній станції написане завдання).
     -  М’ячик не стрибає , а літає(на станцію).
-        М’ячик тільки стрибає(на станцію).
-        М’ячик не стрибає і не котиться(на станцію).
-         
ІУ. Заключна

1. Корекційно-реабілітаційний тренінг.

«Дзеркало»













2. Заминка: Ефект однієї вправи

"Пиляємо -рубаємо"

8 хв.
















3хв.

35/32
















26/27

Учні розташовані в двох шеренгах, обличчям один до одного. Інтервал - безпечна дистанція. Лідер знаходиться за спиною учнів у першій шерензі. Він починає виконувати різні
вправи певну кількість разів, а учні, які стоять до нього обличчям (у другій шерензі), − повторюють за Лідером. Учні, які стоять до Лідера спиною, повторюють за своїми товаришами, які стоять до них обличчям.





Однією рукою - як під час пиляння; іншою рукою - як під час рубання

 

 











Конспект уроку з природознавства на тему: "Які культурні рослини вирощують у твоєму краї?"

Тема:  Які культурні рослини вирощують у твоєму краї?
Мета: формувати уявлення про різноманітність культурних рослин рідного краю; вчити класифікувати їх на овочеві, зернові, плодово-ягідні; розвивати спостережливість, вміння аналізувати, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки;показати багатство і красу рослинного світу;виховувати бажання доглядати за культурними рослинами, бережливе ставлення до  хліба.
Тип уроку: відкриття нових знань
Обладнання: малюнки живої природи і неживої природи; роздатковий матеріал: фішки, лупа; роздатковий матеріал: малюнки культурних рослин; малюнки овочів  і фруктів, постер «Моя ділянка», кольорові олівці, підручник.
                                    Хід уроку
І.  Ситуація створення емоційного настрою.
Усміхніться всім навколо:
Небу, сонцю, квітам, людям,
І тоді обов’язково
День тобі веселим буде.
 Усміхніться один одному і починаймо працювати.
1.Вправа «Погода».
- Яка зараз пора року?
- Який місяць?
- Яке число?
- Тепло чи холодно надворі?
- Який стан неба?
- Чи були сьогодні протягом дня опади?
II.Створення ситуації успіху.
1. Подивіться ілюстрації.
- Яка буває природа?
2. Вибрати об’єкти які відносяться до живої природи.
- Назвіть ознаки живої природи?
3. Гра « Я викликаю».
·       Трав'янисті рослини;
·       Дерева;
·       Кущі.
ІІІ.Ситуація ціле визначення.
1. Відшукування листочків.

Культурні                     рослини                      рідного  

                                               

                                           краю


ІV. Ситуація пошуку спільного засобу дії.
1. Запитання уроку
       ЯКІ?
          ДЕ?
        ДЛЯ  ЧОГО?
        ЯК?


V. Ситуація розриву.
1.Аналіз життєвої ситуації: «Чи можливо вирощувати банани в нашій місцевості?».
2.  Відгадування загадок і вивішування на постері.
·       Довгий зелений, добрий солоний,
Добрий і сирий. Хто він такий? ( Огірок)
·       Зелений чуб, червоний бік,
 Смачний із нього чавлять сік.
 Ґадзині варять з ним борщі,
 Росте в городі на кущі.
 (Помідор)
·       Сидить Марушка в семи кожушках.
 Хто її роздягає, той сльози проливає.
 (Цибуля)
·       Печуть мене, смажать і варять,
 Їдять мене і дуже хвалять.
 (Картопля)
·       Помаранчева і гарна,
 У землі сиджу не марно:
 Соковита, солоденька,
 Вже я стала чималенька.
 Собою пригощу дитину.
 Хай корисну з’їсть _ _ _ _ _ _ _ _.
 (Морквину)
·       Чи то жовта,
 Чи то синя
 Соковита господиня.
 Чи то сонце,
 Чи то злива —
 Пригостить нас влітку...
 (Слива)
·       Соковите, червоненьке,
 Круглобоке, солоденьке.
 (Яблуко)
·       Мовби на одній нозі.
 Він зростає на лозі.
 Подивись скоріш в віконце —
 Грона сповнені всі сонця! 
 Кожен скуштувати рад
 Соковитий...
 (Виноград)
·       Лампочка вгорі висіла,
 Стала смачна, пожовтіла.
 Діти лампочку зірвали,
 З апетитом скуштували.
 (Груша)

VІ.  Ситуація застосування нових знань.
1.    Спільне відкриття нових знань. Засаджування плодами рідного краю.
                                                 


                                                   ПОЛЕ
                                        (зернові)
                        


ГОРОД                                                                                            САД
(овочеві культури)                                                               (плодово-ягідні)








VІІ.Ситуація узагальнення.
1. Відповіді на запитання.
-       Де ростуть овочеві?
-       Де ростуть плодово-ягідні культури?
2.    Робота в парах (за підручником ст.78)
3.    Перевірка виконання.
4.    Фізхвилинка «Зайчик»
Сірий зайчик скік та скік,
По капусту він прибіг.
Нахиливсь, зірвав головку,
Але й мав собі морковку.
Поки в ліс її приніс,
Мокрий став у нього ніс.
-       Що збирав зайчик?
-       До яких культур вони відносяться?
5.    Слухання вірша.
Він потрібен всім
у  кожній хаті,
і їси його щоранку ти.
Щоб він був,
то треба працювати,
а як є –
то треба берегти.
                  
VІІІ. Ситуація застосування нових знань у нестандартних умовах.  1.Дослідницька робота в групах.
·      Розглядання за допомогою лупи запропоновану крупу.
·      Розповідь членів групи про користь крупи,
·      Добір прислів’їв про користь культурних рослин .
2.    Виставка зразків круп.
ІХ. Рефлексія.
     1.Скринька запитань.











Конспект уроку. Скринька казок народів світу.Російська казка "Міньба"(уривки).Літературне читання 2клас.



Тема: Скринька казок народів світу. Російська казка «Міньба» (уривки).
Мета: 1.Ознайомити учнів з російською народною казкою  «Міньба».
            2. Продовжувати вдосконалювати навички правильного, свідомого читання.
             3. Учити давати характеристику дійовим особам.
             4.  Формувати вміння ділити текст на частини,вдосконалювати навички роботи в парах, групах;
              5. Розвивати увагу, мислення, учити цінувати те,що маєш.
              6. Виховувати почуття дружби, товариськості.
Тип уроку: відкриття нових знань.
Обладнання: листочки,скринька,ляльки,книга,проектор.
                                               Хід уроку
І. Ситуація успіху.
1.Створення психоемоційного настрою, психологічного комфорту.
- доторкнутися долонями один до одного і побажати успіхів.
2. Вступне слово вчителя:
Закрийте будь ласка очі  (звучить фонограма «Ранок у лісі»).
Уявіть, що ви в осінньому лісі. Дме легенький вітерець. Сонечко світить, але не гріє. Ми йдемо лісом і під ногами шелестить осіннє листячко. І осінь нам дарує останні листочки. (слайд 1)
3. Фонематична  розминка.
- Як шелестить ліс? (ш-ш-ш).
- Завіває вітер? ( у-у-у).
- Як капають дощові краплі? (клацання язичком).
3. Складання прислів’я (порядкова лічба).
- Наші листочки чарівні , за допомогою них ми складемо прислів’я .
Казка мовить просто, а розуму в ній багато.
- Як ви його розумієте ?
- Діти, а чому нас навчають казки?
4. Скринька казок.
- А зараз ,я подивлюсь, хто уважний. Який новий предмет з’явився  у класі.(Скринька).
- Хочеться дізнатися,що в цій скриньці?
- Як називаються казки, про які ми згадали?(народні)
ІІ. Ситуація розриву.
1. Евристична бесіда.
-  Багато країн, багато казок. Багато націй та народностей проживають у них.
І в кожному народу своя культура, традиції, побут, і звичайно творчість.
А хіба може існувати творчість без казок? Наші добрі сусід – (слайд 2), поляки, білоруси, угорці, серби, чехи, болгари – теж створили багато цікавих казок. Настав час познайомитися нам з казками інших народів
- Сьогодні це буде казка «Міньба», автором якої є російський народ.(слайд 3)
-А чи знаєте ви значення цього слова?(Ні)
Міньба – те саме, що слово обмін.

ІІІ. Ситуація усвідомлення сприйняття казки.
1. Читання казки вчителем.
- Що сподобалось? А що ні.
- А чи трапились вам в казці слова для вас не зрозумілі?
2. Словникова робота. Робота в парах.(слайд 4)
Крамар      -     *                                  * спритно підбігти.                                        
Короб        -     *                                   * мандрівний торговець, що в давнину        розносив по селах у коробі дрібний товар.
Сірячок      -     *                                   * торговець.
Міньба        -    *                                   *  незаможна  людина; бідняк.
Метнутися  -   *                                    * іти повільно, важко ступаючи.
Чвалати       -    *                                   * обмін.
3. Робота з підручником ( с. 41- 43).
4. Читання першої частини казки учнями.
 Читає той учень, на парту якого прилетів листочок.
- Кого врятував дід?  (крамар)
- Як крамар йому віддячив за порятунок?
5.Фізкультхвилинка.
6. Складання малюнкового плану.
Крамар – дід – перекупник – золото –кінь – віл – баран – порося –голка – баба.
7. Читання другої частини. Читання в особах.
8. Аналіз другої частини  казки.
- Хто вдома чекав на діда?
- Як баба зустріла діда?
- Чи сварила вона його за міньбу?
9. Інсценізація другої частини.
- З якою інтонацією будемо відтворювати слова баби? ( нетерпляче, з питальною інтонацією).
- Слова діда? ( З почуттям провини).
10. Гра « Запитай-ка».
(Учні задають вчителю питання по казці)
11. Гра «Чиї це слова?»
- Віддай мені золото, візьми найкращого коня. (Перекупника)
- Ох, голубе, я тут без тебе геть пропадаю. (Баби)
- Віддай мені коня за найкращого вола. (Пастуха)
- Шмат золота з конячу голову. (Діда)


12. Перетворення казки.
- Уявіть, що дід взяв гроші і ні з ким не став мінятися.
- Що трапилося далі?
13. Поділ казки на частини. Добирання назв до кожної із них.
1) Дід рятує крамаря.
2) Подяка крамаря.
3) Від шматка золота до голки.
4) Дід повернувся до баби ні з чим.
ІV. Ситуація розкриття духовно-психічних потенціалів дітей.
1. Еврестична  бесіда:
- Чому  ж нас навчила казка?
V. Рефлексія.
- Закрийте очі і згадайте приємні моменти нашого заняття.
Я рада, що протягом усього заняття ви були уважні.
Я хочу, щоб всі, хто працював добре – посміхнулися мені, а хто відчуває в собі потенціал працювати ще краще – поаплодували собі.
- Домашнє завдання на вибір (записано на дошці).









План-конспект уроку з фізичної культури.Школа м’яча (баскетбол)"


                       План - конспект відкритого уроку.
Тема:  Школа м’яча(баскетбол).
Цілепокладання: Формування рухових навичок у учнів,залучення дітей до систематичних занять фізкультурою і спортом.
Тип уроку: навчальний.
Форма організації: традиційна.
Методи навчання: словесний, наочний, фронтальний, ігровий, змагальний.
Завдання уроку:
·     освітні:
-        Пояснення основних правил безпеки під час занять баскетболом;         
-        Вивчення основних технічних елементів гри у баскетбол;
·     виховна:
- Виховання активності, уважності і колективізму;
·     оздоровчі:
- Зміцнення здоров'я;  
- Розвиток спритності, координації, швидкості.
Місце проведення: спортивний зал школи.
Інвентар: баскетбольні м'ячі.
Час проведення: 40 хвилин
Вчитель: Якімова К.М.





                                    

                                                    Хід уроку:
Частини уроку
                 Зміст уроку
Дозу
вання
Організаційно-методичні вказівки
                                     І . Підготовча частина (18хв.)

1. Шикування в шеренгу, привітання.

        -    Шикуйсь!

      -    Рівняйсь!

      -    Струнко!

      -    Добрий день!
2.Повідомлення теоретичних
 відомостей: 
 «Загартовування я засіб
  зміцнення здоров’я» 
Здоров'я людини на 50-70% залежить від способу життя. Загартовування - прекрасний і доступний засіб профілактики захворювань і зміцнення здоров'я. Існують загартувальні процедури, які значно підвищують оздоровчий ефект. Серед способів виділяють загартування водою, повітрям, повітряні ванни, загартування сонцем тощо,обливання холодною водою, ходіння босоніж по снігу, холодний душ. Загартовування організму - ефективний засіб зміцнення здоров'я людини. Воно підвищує стійкість організму до інфекційних захворювань, підсилює імунну систему.

 3.Повідомлення завдань   уроку.
Завдання нашого уроку такі: Навчання техніки передачі двома руками від грудей;ведення м’яча на місці двома руками; кидок м’яча двома руками знизу.
4. Стройові вправи:
- Повороти направо, наліво.




5.Ходьба по  колу в колоні
по одному
-  звичайна;
-  на носках, руки в сторони;

-   на п'ятах, руки вгору;

-  полуприсяді, руки вперед.
6.Біг у повільному темпі.
- звичайний;
- приставними кроками правим і лівим боком;

- біг спиною вперед;


- біг з зміною напряму;


- біг з переходом на ходьбу.


-  вправа на відновлення дихання «Насос»
1-2-вдих носом,руки вгору;
3-4- видих ротом,вимовляємо «пш-ш-ш»
     
 7. Перешикування з колони один  в колону по два. Загальнорозвивальні  
вправи на місці в розімкнутому строю.





1.    В.П. - руки на поясі, ноги на ширині плечей.
1-голову вперед;
2-назад;
3-вліво;
4-вправо.
2.    В.П.- руки вздовж тулуба
1-руки вперед;
2-руки в сторони;
3-руки вгору;
4-руки вниз.
3.    В.П. – руки вперед,пальці разом.
Вправа «ножиці».

4.    В.П. – руки в сторони, кисть в кулак.
1,2,3,4 – колові руки вперед;
5,6,7,8 – колові руки назад.
5.    В.П. - руки на поясі, ноги на ширині плечей.
1-тулуб вперед;
2-тулуб назад;
3-тулуб вліво;
4-тулуб вправо.
6.    В.П.- широка стійка.
1-доторкнутися руками носка лівої ноги;
2- посередині;
3- доторкнутися носка правої ноги;
4- В.П.
7.    Вправа «Коник»
В.П.- руки за головою, пальці зчеплені, ноги нарізно.
Біг на місці, високо підняте коліно.
8.    Вправа на відновлення дихання «Насос»
     1-2-вдих носом,руки вгору;
     3-4- видих
ротом,вимовляємо «пш-ш-ш».
 1 хв.









 4 хв.

























2-хв.



1 хв.





1 хв.

20м
10-12м

10-12 м

10-12м
1 хв.
20м
10-12м


10-12м


 4р.


 20м


5-6 р.





8 хв.









8-10р.





8-10р.




8-10р.



8-10р.



8-10р.





8-10р.






30-35с.
Перевірити стан спортивної форми і самопочуття учнів.

Спина пряма, руки вздовж тулуба.




Використовувати засоби наочності




























Правильна постава,притиснути руки до стегна,зорові орієнтири,закріплення
Знання правої і лівої руки


спини рівно
пальці разом,спина рівно
підборіддя підняте,долоні в середину
у повільному темпі
не напружуючись
біжимо м’яко, легко


не переганяючи один одного

спина рівна,голова вперед, підборіддя підняте
темп повільний, слухати свисток,без свистка не бігати.
темп повільний,
вдих носом,видих ротом.



Тулуб тримати прямо. Голову підняти.
Спина пряма.
Під час пересування в колоні дотримуватися безпечної дистанції.

Виконується  в розімкнутому строю

Спина рівна. Руки на поясі.





Поставити руки вздовж тулуба.
Дивимось вперед,руки прямі, пальці разом.
Поставити руки вперед,
пальці  разом, виконуємо вправу довільно.
Урахування властивостей дітей.


Ритмічне виконання, правильне виконання вправи.



Пальці разом, при нахилу тулуба п’ятки не відривати від підлоги;ноги не згинати; виконують в середньому темпі.

Стрибати не напружуючись.
                                 ІІ. Основна частина (18 хв.)

1. Пояснення основних правил безпеки під час занять баскетболом.
Під час занять баскетболу треба уважно виконувати вказівки вчителя.
Одяг повинен бути спортивним,легким не затруднювати рухів.
Не слід носити предмети з собою,
які небезпечні для  себе або інших.
2.Передача м’яча двома руками від грудей в колі.










3.Ведення м’яча на місці двома руками.








4. Естафети«Гонка м’ячів».
- Гонка м’яча над головою.







-Гонка м’яча між ніг


-Гонка м'ячів, чергуючи над головою і між ніг «Хвиля».

- Гонка м’яча поміж ніг з стрибками




2 хв.











3 хв.











4хв.









9хв.












Вчитель тримає м’яч перед грудьми, руки зігнуті,лікті опущені вниз.
Замах виконується невеликим коловим рухом рук  до в.п.,після
Чого виконується швидке розгинання рук вперед, яке закінчується активним рухом кисті.
Відстань між учнями від 1до2 м.
Напружені долоні, одночасно працюють руки і ноги. М’яч  трохи далі від ніг.
Звернути увагу: рука зустрічає м’яч на рівні поясу.

У кожної команди по баскетбольному м'ячу. За сигналом вчителя гравці починають передавати м'яч над головою. Перемагає та команда, у якої м'яч швидше виявиться у першого гравця.
Дистанція на витягнуті руки. Дотримуватися дистанцію. Ноги широко розставлені.
Учні стоять в метрі один від одного. За командою перший передає м'яч зверху, другий - знизу і т.д.
                       ІІІ. Заключна частина (4хв.)

1. Ходьба по колу в колоні по одному.
- Вправа на відновлення дихання.
2.Шикування в шеренгу. Підведення підсумків уроку.
3.Організований вихід із спортивного залу.
1хв.


2хв.

1хв.
Темп повільний.

Вдих носом, видих ротом.

Немає коментарів:

Дописати коментар